![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 12296319
*
nr 1229 6319
Albert-Émile Artigue
(1850-1927), Frankrike
Etsning, Flicka i karmstol. Signerad, numrerad 29/100. Motivet: 25x16 ca
Albert-Émile Artigue, fransk bildkonstnär född 1850, död 1927 .
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
Sista tid för bud online:
måndag 21 januari 2019
kl 20:49:56
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
15/1 15:04:10
1
100 kr
16/1 22:14:56
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Albert-Émile Artigue
Albert-Émile Artigue, fransk bildkonstnär född 1850, död 1927 .
Läs mer om Albert-Émile Artigue
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: albert-émile artigue etsning etsningar europa flicka i karmstol frankrike fransk franska franskt grafik
-
5303 Etsning
Carl Larsson (1853-1919), Sverige. "Den glada fest..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:17
-
5215 Etsning
Evert Lundquist (1904-1994), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:02
-
6004 Etsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:35
-
6073 Etsning
Karta, Södermanland, bladets mått: 50x58 cm, ytter..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:59
-
6192 Etsning
Lennart Olausson (f. 1944), Sverige. Elefant. Sign..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:49
-
6201 Färgetsning
Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 100 ex,..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:54
*
Albert-Émile Artigue
Albert-Émile Artigue, fransk bildkonstnär född 1850, död 1927 .
Läs mer om Albert-Émile Artigue
nr 1229 6319
Albert-Émile Artigue
(1850-1927), Frankrike
Etsning, Flicka i karmstol. Signerad, numrerad 29/100. Motivet: 25x16 ca
Albert-Émile Artigue, fransk bildkonstnär född 1850, död 1927 .
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 150 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 21 januari 2019 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
15/1 15:04:10 | 1 | 100 kr |
16/1 22:14:56 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Albert-Émile Artigue
Albert-Émile Artigue, fransk bildkonstnär född 1850, död 1927 .Läs mer om Albert-Émile Artigue
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: albert-émile artigue etsning etsningar europa flicka i karmstol frankrike fransk franska franskt grafik
-
5303 Etsning
Carl Larsson (1853-1919), Sverige. "Den glada fest..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:17 -
5215 Etsning
Evert Lundquist (1904-1994), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:02 -
6004 Etsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:35
-
6073 Etsning
Karta, Södermanland, bladets mått: 50x58 cm, ytter..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:59 -
6192 Etsning
Lennart Olausson (f. 1944), Sverige. Elefant. Sign..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:49 -
6201 Färgetsning
Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 100 ex,..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:54